Preskočiť na obsah

PVC šachty

V našej ponuke máme PVC studničné šachty vyrobené z naozaj pevného plastu. Výhodou našich šácht je že majú presne vyrezaný otvor na rúru 125mm. To znamená že dobre tesní a vy sa nemusíte báť že niečo znečistí vašu vodu. Ďalšou výhodou je ľahké osadenie šachty. Stačí vykopať potrebný rozmer a už len jednoducho osadíte šachtu na rúru. V našej ponuke máme 3 štandardné rozmery šácht od priemeru 600mm po 1100mm.

Ak neviete ktorý rozmer by bol vhodný pre vašu studňu musíte zvážit tieto faktory:

  1. Čo všetko chcete mať v šachte nainštalované?
  2. Chcete studňu používať aj v zime?
  3. Koľko ste schopný za šachtu utratiť?

Naše šachty:

1.Najmenšia PVC Šachta priemer 600mm výška 800mm

Táto šachta je vhodná ak ju chcete využiť len na zakrytie studni a vývod z čerpadla z nej presmerovať do inej šachty alebo pivnice, kde bude nainštalované čerpacie príslušenstvo.

2.Stredná PVC Šachta priemer 800mm výška 1000mm

Do tejto šachty je možné nainštalovať aj celé čerpacie príslušenstvo ale neodporúča sa vtedy ak chcete studňu používať aj v zime. Kedže čerpacie príslušenstvo obsahuje tlakovú nádobu ktorá by mohla v zime zamrznúť lebo sa chytá na stenu šachty vo výške cca 700mm.

3.Veľká PVC Šachta priemer 1100mm výška 1250mm + vchod priemer 600mm výška 300mm

Najväčšia šachta má výhodu že je väčšia vďaka otvoru na vstup do šachty. Okrem toho že sa môže používať aj v zime a zmestí sa do nej celé čerpacie príslušenstvo je po osadení a upravení terénu vidieť len vstup do šachty a jej veľké rozmery sú schované pod zemou.